Goście z Erasmusa

ERASMUS + 2022

W dniach 20.11 – 16.12.2022 r. dzięki dalszej współpracy z firmą Destination Poland, nasze przedszkole ponownie gościło uczniów z Francji w ramach projektu Erasmus+.
Tym razem odwiedzili  nas uczniowie ze szkoły LEP La Baugerie Francja Saint-Sebastien-sur-Loire. Nasi goście: Maeva, Elena, Laure i José przez cały ten czas towarzyszyli grupie „Żuczków” i „Biedronek”.
Przedszkolaki  z tych dwóch grup również tym razem miały okazję porozumiewać się po francusku i wzbogacać słownictwo, które wcześniej poznawały na zajęciach dodatkowych z języka francuskiego.
Podczas pobytu gości z Francji dzieci uczyły się francuskich piosenek, brały udział w zabawach i  poszerzały swoją wiedzę na temat Francji. Na zakończenie swojego pobytu goście z Francji zorganizowali dla dzieci niespodziankę - grę terenową na terenie przedszkola, związaną z tematyką świąteczną. W ramach podziękowania, na pamiątkę wspólnego czasu, naszym wolontariuszom wręczono pamiątkowe albumy o Krakowie.
Liczymy na dalszą, udaną współpracę i czekamy na kolejnych, miłych gości z Francji.

ERASMUS + 2020

W ramach współpracy z firmą Destination Poland, która organizuje pobyt uczniów z Francji w ramach projektu Erasmus+, nasze przedszkole gościło młodzież z dwóch regionów francuskich.

Pierwsi uczniowie – Romain i Hugo – pojawili się w przedszkolu w dniu 3 lutego 2020 r. w grupie „Tygrysków”. Tydzień później powitaliśmy kolejne nastolatki: Julie i Alyzee, które trafiły do grupy „Żuczków”. Przedszkolaki  z tych dwóch grup miały okazję porozumiewać się po francusku i wzbogacać słownictwo, które wcześniej poznawały na zajęciach dodatkowych z języka francuskiego, prowadzonych na terenie  przedszkola. Podczas pobytu gości z Francji dzieci uczyły się francuskich piosenek, brały udział w zabawach, poznawały kulturę i zwyczaje panujące we Francji. Na zakończenie pobytu uczniów, 28 lutego, został zorganizowany „Quiz wiedzy o Francji”, dzieci otrzymały dyplomy i upominki a gościom, w ramach podziękowania, wręczono albumy o Krakowie. Liczymy na dalszą, udaną współpracę z firmą Destination Poland i czekamy na kolejnych, miłych gości z Francji.