GOŚCIE Z ERASMUSA

ERASMUS + 2024 (edycja wiosenna)
Przez pierwsze dwa tygodnie marca, grupa Tygrysków miała wspaniałych gości. Dwie Dziewczyny z Francji-Lena i Aleksandra odwiedziły nasze przedszkole.
Dziewczyny nie tylko obserwowały życie grupy, ale także bardzo aktywnie włączały się w zabawę i prowadzenie zajęć.
Bardzo chętnie uczyły się z nami języka polskiego i poznawały funkcjonowanie przedszkola. Nasi goście mieli również okazję wspólnie z Dziećmi spożywać posiłki,
gdzie poznawały coraz to nowe przysmaki staropolskiej kuchni i nazwy poszczególnych potraw. We współpracy z wychowawcami prowadziły z dziećmi zajęcia,
w których zapoznały nas ze swoją kulturą, a także uczyły podstawowych francuskich zwrotów.
Szczególnie w pamięć zapadły nam różnorodne zajęcia plastyczne jakie Dziewczyny prowadziły z Dziećmi, których efektem były piękne i kolorowe prace.
Tygryski bardzo przywiązały się do naszych gości i mamy nadzieję że niedługo znowu odwiedzą nasze przedszkole. 

ERASMUS + 2023 (edycja zimowa)
Na przełomie listopada i grudnia w grupie "Biedronek" ponownie gościliśmy uczniów z Francji w ramach projektu Erasmus +.
Tym razem przyjechali do nas Alexis i Valentin, którzy szybko stali się częścią naszej przedszkolnej rodziny.
Chłopcy bardzo chętnie uczyli się języka polskiego i podczas swojego pobytu używali wielu słów w naszym języku! Szybko zapamiętali imiona wszystkich dzieci!
My również chętnie uczyliśmy się francuskiego podczas wspólnych zabaw. Naszą ulubioną była zdecydowanie zabawa "W pomidor, pomidor, ketchup!"
Alexis i Valentin bardzo aktywnie włączyli się w życie naszej grupy: bawili się z nami, śpiewali, tańczyli, przygotowali również bardzo ciekwe zajęcia o swoich rodzinnych stronach.
Pożegnanie było wyjątkowo trudne! Bardzo tęsknimy i dziękujemy za wspaniały czas!


ERASMUS + 2023 (edycja wiosenna)

Od 13 do 25 marca 2023 roku, grupa „Tygryski” gościła Margo i Chloe w ramach projektu Erasmus. W trakcie 14 dniowego pobytu, wolontariuszki, a także dzieci miały okazję uczyć się od siebie nawzajem. Podczas zajęć plastycznych przygotowanych przez gości, przedszkolaki dowiedziały się, gdzie leży Francja, jakie miasto jest jej stolicą, a także jaki kolor ma francuska flaga narodowa. Miały również okazję porozumiewać się po francusku i wzbogacać słownictwo,które wcześniej poznawały na zajęciach dodatkowych z języka francuskiego.Na pamiątkę wspólnego czasu, wolontariuszki otrzymały upominki w postaci książeczki, składającej się z bajek rysowanych przez dzieci, a także, tradycyjnie, pamiątkowe albumy o Krakowie.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w projekcie. Mamy nadzieję, że również dla naszych gości był to dobrze spędzony czas.


           

ERASMUS + 2022

W dniach 20.11 – 16.12.2022 r. dzięki dalszej współpracy z firmą Destination Poland, nasze przedszkole ponownie gościło uczniów z Francji w ramach projektu Erasmus+.
Tym razem odwiedzili  nas uczniowie ze szkoły LEP La Baugerie Francja Saint-Sebastien-sur-Loire. Nasi goście: Maeva, Elena, Laure i José przez cały ten czas towarzyszyli grupie „Żuczków” i „Biedronek”.
Przedszkolaki  z tych dwóch grup również tym razem miały okazję porozumiewać się po francusku i wzbogacać słownictwo, które wcześniej poznawały na zajęciach dodatkowych z języka francuskiego.
Podczas pobytu gości z Francji dzieci uczyły się francuskich piosenek, brały udział w zabawach i  poszerzały swoją wiedzę na temat Francji. Na zakończenie swojego pobytu goście z Francji zorganizowali dla dzieci niespodziankę - grę terenową na terenie przedszkola, związaną z tematyką świąteczną. W ramach podziękowania, na pamiątkę wspólnego czasu, naszym wolontariuszom wręczono pamiątkowe albumy o Krakowie.
Liczymy na dalszą, udaną współpracę i czekamy na kolejnych, miłych gości z Francji.

 ERASMUS + 2020

W ramach współpracy z firmą Destination Poland, która organizuje pobyt uczniów z Francji w ramach projektu Erasmus+, nasze przedszkole gościło młodzież z dwóch regionów francuskich.

Pierwsi uczniowie – Romain i Hugo – pojawili się w przedszkolu w dniu 3 lutego 2020 r. w grupie „Tygrysków”. Tydzień później powitaliśmy kolejne nastolatki: Julie i Alyzee, które trafiły do grupy „Żuczków”. Przedszkolaki  z tych dwóch grup miały okazję porozumiewać się po francusku i wzbogacać słownictwo, które wcześniej poznawały na zajęciach dodatkowych z języka francuskiego, prowadzonych na terenie  przedszkola. Podczas pobytu gości z Francji dzieci uczyły się francuskich piosenek, brały udział w zabawach, poznawały kulturę i zwyczaje panujące we Francji. Na zakończenie pobytu uczniów, 28 lutego, został zorganizowany „Quiz wiedzy o Francji”, dzieci otrzymały dyplomy i upominki a gościom, w ramach podziękowania, wręczono albumy o Krakowie. Liczymy na dalszą, udaną współpracę z firmą Destination Poland i czekamy na kolejnych, miłych gości z Francji.