PROJEKTY i KONKURSY

Finał IV Konkursu plastycznego "Moja Rodzina"

Z radością informujemy o wynikach konkursu plastycznego
organizowanego przezMłodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie
dla dzieci zamieszkujących teren Gminy Miejskiej Kraków.
Wszystkim zdolnym artystom serdecznie gratulujemy!


I miejsce: Beniamin L. (opiekun artystyczny: Joanna Kurowska)II miejsce: Martyna W. (opiekun artystyczny: Joanna Kurowska)


WYRÓŻNIENIE: Sofiia K. (opiekun artystyczny: Joanna Kurowska)


WYRÓŻNIENIE: Antonina Sz. (opiekun artystyczny: Magdalena Wierdak)
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ratujmy przyrodę - Nie dla plastiku"

Z przyjemnością informujmey że konkurs plastyczny "Ratujmy przyrodę - Nie dla plastiku" organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 83 został rozstrzygnięty. Miriam P. z grupy Żuczki otrzymała II miejsce.

Gratulujemy !

Nauczyciel prowadzący: Magdalena Wierdak

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd.). Projekt bazuje na założeniach Friedricha Froebla. Jedynym z podstawowych założeń pedagogiki freblowskiej jest zabawa, a jak dodamy do tego sztukę, to powstanie nam wyjątkowa „Zabawa sztuką”.

Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci? Na to pytanie najlepiej mogą odpowiedzieć dzieci z grupy Żuczki, ponieważ to one w roku szkolnym 2023/2024 wzięły udział w realizacji projektu. Sztuka nie jest trudna, pod warunkiem, że się nią bawimy. W projekcie nie skupialiśmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach, ale oswajaliśmy dzieci z dziełami, otaczajmy reprodukcjami, rozbudzaliśmy ich ciekawość, kreatywność oraz talenty.

Projekt składał się z propozycji zadań do realizacji. Aby otrzymać Certyfikat Projektu należało zrealizować co najmniej 5 zadań  zaproponowanych w projekcie.

Żuczki zrealizowały następujące zadania:

- "Kolorowe dźwięki" tworzyły inspiracje muzyczne i manualnych wg obrazu  W. Kandinsky "Studium koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami".

"Pole kwiatów" uczestniczyły w warsztatach prowadzonych wg założeń Herve Tulleta. Stworzyły na dużym formacie kartki pracę plastyczną „Pole kwiatów”

"O sztuce..." zapoznały  się z fragmentami książki "Kot Moneta" Cameron Becky, Lily Murray

Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą głównego bohatera

"Robert Delaunay" wykonały  zakładkę inspirowaną twórczością Roberta Delaunay  (francuskiego malarza słynącego z mocnych kolorów i geometrycznych kształtów)

"Witraż" wykonały pracę plastyczną metodą witrażu (praca na konkurs plastyczny)

„Galeria artysty” wykonały pracę plastyczną inspirowaąj wybranym dziełem sztuki ( obraz wg dzieła W. Kandinsky "Studium koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami")

Wszystkie założone projekty zostały zrealizowane dzięki temu udało nam się uzyskać Certyfikat końcowy.

                   Koordynator: Magdalena Wierdak

 
 
KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT POD HASŁEM "JAK MOJA RODZINA AKTYWNIE SPĘDZA CZAS" ROZSTRZYGNIĘTY
 
W piątek, 19 kwietnia, podczas wspólnego spotkania wszystkich grup, zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wewnątrzprzedszkolnego, rodzinnego konkursu plastycznego na plakat "Jak moja rodzina aktywnie spędza czas". Jury konkursowe przy ocenie prac brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, inwencję i pomysłowość, estetykę i walory artystyczne oraz wkład i zaangażowanie dziecka w wykonaną pracę plastyczną.
Oto lista nagrodzonych:
W kategorii dzieci młodszych
I miejsce: Leon M. (Niedźwiadki)
Jakub P. (Niedźwiadki)
II miejsce: Lena Z. (Kangurki)
Zuzanna Ch. (Niedźwiadki)
III miejsce: Julia P. (Krasnoiludki)
Sofiia i Solomiia P. (Niedźwiadki)
wyróżnienie: Maja B. (Krasnoludki)
W kategorii dzieci starszych
I miejsce: Grzegorz R. (Żuczki)
Antonina Sz. (Żuczki)
II miejsce: Maciej M. (Żuczki)
Jakub T. (Tygryski)
III miejsce Alicja B. (Tygryski)
Natalia H. (Biedronki)
wyróżnienia: Ryszard K. (Żuczki)
Anna B. (Tygryski)
 
 GRATULUJEMY!
 
Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Tańczące Przedszkolaki"
Miło nam poinformować, że formacja taneczna z grupy Żuczki, otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie "Tańczące Przedszkolaki" organizowanym przez Przedszkole nr 3 w Jędrzejowie.
Nauczyciel prowadzący: Magdalena Wierdak

 

 

 

Międzynarodowy Projekt „Z kulturą mi do twarzy”

 

Zakończyliśmy przygodę z Międzynarodowym  Projektem Edukacyjnym 

„Z kulturą mi do twarzy”.

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z  grupy V  Żuczki zrealizowały 39 zadań tematycznych z czterech modułów:

 I moduł – W krainie muz

II moduł – Tu jest moje miejsce

III moduł – Kocham, lubię szanuję

IV moduł-Kultury świata

 Działania w ramach projektu pozwoliły na tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dzieci, prowadzących do poznania wartości i norm społecznych. Przyczyniły się również do kształtowania u dzieci empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Projekt rozbudzał kreatywność, ciekawość poznawczą, twórcze działanie oraz samodzielność dzieci. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania, odnajdywania odpowiedzi, wyszukiwania rozwiązań, rozwijał postawy świadomego twórcy i odbioru kultury. Uczestnictwo w projekcie łączyło zabawę i naukę, pozwalał dzieciom na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Otworzył dzieci na zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez samodzielne działania wspierane przez nauczyciela.

Udział w projekcie był dla nas wspaniałą przygodą!

                   Koordynator: Magdalena Wierdak

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Maska Tradycyjna i współczesna

W dnach 26.01-29.01.2024 r. jury pod przewdonictwem v-ce dyrektror Młodzieżowego Domu Kultury "Dom Harcerza", rozsztrzygneło Ogólnopolski Kokurs Plastyczny "Maska Tradycyjna i Wspóczesna". Wyróżnienie za wykonaną maskę orzymała Alisa z grupy Żuczki.

Koordynator: Magdalena Wierdak

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kartka Bożonarodzeniowa i Noworoczna

W styczniu odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez MDK Dom Harcerza. Napłynęło około tysiąca prac. Kartka Bożonarodzeniowa Miriam z grupy Żuczki otrzymała wyróżnienie.

Koordynator: Magdalena Wierdak

 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark i marki  KUBUŚ. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci w przedszkolach w całej Polsce otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie dzieci z grupy Żuczki zapoznawały się z tematami związanymi z klimatem i jego zmianami. Nauczyły się, jak i dlaczego warto oszczędzać prąd i gaz, po co sortować śmieci , jak dbać o siebie, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak mądrze robić zakupy, jak bardzo do życia potrzebne nam są zwierzęta i rośliny i jak o nie dbać. W realizacji tych zagadnień pomocne były piosenki, prezentacje multimedialne i karty pracy, które w atrakcyjny sposób przybliżały dzieciom zagadnienia.

„Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez dobrą zabawę.

Koordynator: Magdalena Wierdak

 

 
 
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego "Taniec moją pasją"
Z przyjemnością informujemy, że formacja taneczna z grupy Żuczki, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Taniec moją pasją", organziowanym przez Przedszkole Publiczne im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie.
Nauczyciel prowadzący: Magdalena Wierdak
 
 
 
 
 
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
W dniu 23 listopada 2023r w Samorządowym Przedszkolu Nr 13 odbyła się kolejna edycja międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego "WIERSZYKOWE TRELE- MORELE" pod hasłem "A kuku! Śmiej się do rozpuku! Wiersze z humorem", w którym wzięły udział również dzieci z naszego przedszkola.
Z przyjemnością informujemy, że nasi reprezentanci z grupy "Biedronek" zdobyli:
Franek F. - I MIEJSCE,
Alicja B. i Bruno S-P - II MIEJSCE
Helenka S. z grupy "Kangurków" - III MIEJSCE
Gratulujemy!
 
 
 
 
 
Finał konkursu "Widokówka z Krakowa"
Miło nam poinformować, że Antonina Szafrańska z grupy Żuczki otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Widokówka z Krakowa", organziowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.
Nauczyciel prowadzący: Magdalena Wierdak
 
 
 
Wewnątrzgrupowy, rodzinny konkurs plastyczny "Smok wawelski" w grupie Żuczków
W grudniu w grupie Żuczków odbył się konkurs „Smok wawelski”. Dzieci zaprosiły do wspólnego wykonania pracy przestrzennej swoje rodzeństwo, rodziców, kuzynostwo, dziadków ..... Zadanie polegało na wspólnym wykonaniu przestrzennego Smoka wawelskiego. Celem konkursu było promowanie aktywnych form spędzania czasu z rodziną, wyzwalanie twórczej ekspresji, kreatywności oraz pomysłowości, a także wzbogacanie wiedzy dziecka o legendach Krakowa. W konkursie wzięło udział 10  dzieci wraz z rodzinami. Jury wyłoniło trzy główne miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Koordynator: Magdalena Wierdak
 


KONKURS MUZYCZNY - "MUZYCZNIE - PATRIOTYCZNIE"
W listopadzie otrzymaliśmy wspaniałą informację! Kosma C. z grupy "Biedronek" zajął pierwsze miejsce w kategorii dzieci starszych, w międzyprzedszkolnym konkursie muzycznym organizowanym przez Samorządowe Przedszkole Nr 47 w Krakowie. Zadaniem każdego uczestnika było zaśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej.
Ważnym kryterium konkursowym było również ogólne wrażenie sceniczne.
Serdecznie gratulujemy Kosmie talentu muzycznego!
"POETYCKIE ZOO -WIERSZE O ZWIERZĘTACH Z MORAŁEM"
W  październiku czworo dzieci z grupy "Biedronek" reprezentowało nas na przesłuchaniach do konkursu recytatorskiego "POETYCKIE ZOO
- WIERSZE O ZWIERZĘTACH Z MORAŁEM".
Z radością informujemy, że nagrody w konkursie otrzymali Franio F. oraz Julian T.!
 Chłopcy zostali zaproszeni do ponownego zaprezentowania swoich konkursowych wierszy podczas finału konkursu i uroczystości wręczenia nagród
w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, w dniu 8 listopada 2023 r.! Gratulujemy!


 

Projekt "Książka (dla) Przedszkolaka"

„Książka (dla) Przedszkolaka” to Projekt czytelniczy opracowany przez miesięcznik Bliżej Przedszkola, w ramach którego podejmowane są działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków.

W Naszym przedszkolu realizujemy Projekt  „Książka (dla) Przedszkolaka , bo chcemy,  by  przedszkole było miejscem:
…pełnym interesujących książek, …gdzie najmłodsi wymieniają się ciekawymi pomysłami…, rozwijają swoją wyobraźnię…, a książka staje się przyjacielem dziecka…  

W roku szkolnym 2023/2024 projekt ten realizowany był w grupie Żuczków.

Działaliśmy  m.in.   poprzez cykliczne spotkania z bajką, także tą terapeutyczną; opracowywanie materiałów psychoedukacyjnych dla rodziców; aranżowanie  zajęć mających na celu przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku; organizację zajęć tematycznie związanych z autorami literatury dziecięcej oraz przybliżającymi bohaterów literackich; rozwijanie kreatywności twórczą poprzez stwarzanie możliwości tworzenia własnych ilustrowanych książeczek; zapoznanie dzieci z elementami związanymi z technologią produkcji książek.

Koordynator: Magdalena Wierdak

 

 

 

 

Projekt "Pomoc dla dzieci z Ukrainy"

Do Naszego przedszkola uczęszczają dzieci, które pochodzą z Ukrainy. Staramy się aby czuły się bezpiecznie i mogły się w pełni rozwijać, dlatego też prowadzimy projekt wsparcia i poszukujemy instytucji mogących Nas wspomóc.

Dzięki wsparciu firmy KW Trade i marki Fiorello, dzieci z naszego przedszkola otrzymały paczki z produktami plastycznymi.

Dziękujemy! Paczki dostarczyły wiele radości i uśmiechu, co stanowi najważniejszy cel naszej akcji.

Koordynator: Magdalena Wierdak